دوشنبه, 24 مرداد 1401
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ 
  • کد خبر : ۳۴۹۸
حضور اعضای شورای اسلامی شهر در همایش «از نُدوشن تا نشابور»

🇮🇷🇮🇷
حضور اعضای شورای اسلامی شهر در همایش «از نُدوشن تا نشابور» به یاد استاد اسلامی ندوشن

به مناسبت نکوداشت زنده یاد دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن، نویسنده و چهره فرهنگی پیشکسوت کشور،  همایش «از نُدوشن تا نشابور» با حضور جمعی از علاقه‌مندان ایشان در سالن جهاد دانشگاهی نیشابور برگزار ‎شد.

🔹در این نشست دکتر محمدجعفر یاحقی؛ پژوهشگر، نویسنده و استاد نمونه دانشگاه فردوسی مشهد،  دکتر محمود اسعدی؛ پژوهشگر، نویسنده، استاد دانشگاه و دبیر همایش چهره‌های ماندگار و دکتر مهدی نوروز؛ پژوهشگر، نویسنده، استاد دانشگاه و رئیس دانشگاه سبحان نیشابور نیز حضور داشتند.

🔹 لازم به ذکر است در این مراسم برای عقد قرارداد خواهرخواندگی میان دو شهر فرهنگی و تاریخی نیشابور و یزد و برگزاری جشنواره ادبی اسلامی ندوشن در نیشابور پس از خاک سپاری استاد نیز اعلام آمادگی شد. همچنین در این همایش پیام دکتر شیرین بیانی همسر دکتر اسلامی ندوشن پخش و لوح شهروندی نیشابور با اثر خوشنویسی استاد مجید شایان به دکتر یاحقی نماینده ایشان تقدیم شد.

🔹گفتنی است آئین گلباران یادمان دکتر محمد علی اسلامی ندوشن در جوار باغ مصفای شیخ عطار نیشابوری و آرامگاه مشاهیر با حضور مسئولین و دوستداران ایشان قبل از  مراسم رسمی برگزار شد.

🔹محمدعلی اسلامی ندوشن شاعر، منتقد، نویسنده، مترجم، حقوقدان و پژوهشگر ایرانی پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به سبب کهولت سن در ۹۷ سالگی در تورنتو، کانادا درگذشت. ندوشن از جمله پرکارترین ادبا و محققان معاصر ایران بود و علاوه بر تألیف کتاب به ترجمه آثار غیرایرانی به زبان فارسی از جمله آثاری درباره ادبیات و فرهنگ ایران پرداخته ‌است. از وی بیش از ۷۰ اثر تألیف و ترجمه و صدها مقاله باقی مانده‌است.

🔹پیکر دکتر اسلامی ندوشن به خواست و وصیت ایشان در نیشابور به خاک سپرده خواهد شد .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0