پنج‌شنبه, 15 خرداد 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ 
  • کد خبر : ۲۱۵۷
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر با انتقاد از عملکرد مدیریت شهری:
خدا را شاهد می‌گیرم قصدی به‌جز بهبود عملكرد شورا و شهرداری ندارم
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر در نطق میان دستور در صحن علنی شورای اسلامی شهر گفت: از اعضای شورای اسلامی شهر و آقای شهردار بابت بیان موضوعاتی با شفافیت و صراحت بیشتر عذرخواهی می‌کنم و خدا را شاهد می‌گیرم قصدی به‌جز بهبود عملکرد شورا و شهرداری ندارم.
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر با انتقاد از عملکرد مدیریت شهری:
خدا را شاهد می‌گیرم قصدی به‌جز بهبود عملکرد شورا و شهرداری ندارم

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر در نطق میان دستور در صحن علنی شورای اسلامی شهر گفت: از اعضای شورای اسلامی شهر و آقای شهردار بابت بیان موضوعاتی با شفافیت و صراحت بیشتر عذرخواهی می‌کنم و خدا را شاهد می‌گیرم قصدی به‌جز بهبود عملکرد شورا و شهرداری ندارم.
محمدکاظم صادقی افزود: آنچه من را وادار نمود چنددقیقه‌ای در ارتباط با موضوعات پیرامونی شورا و شهرداری صحبت کنم دغدغه‌ها و ابراز نگرانی اعضای محترم شورا در جلسات کمیسیون ها مبنی بر اجرایی نشدن مصوبات شورا و از دست رفتن فرصت‌هاست.
وی اضافه کرد: البته برابر آیین‌نامه داخلی شورا قطعاً فرصت مناسب برای آقای شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر پیش‌بینی‌شده است که در صورت لزوم و صلاحدید از این فرصت استفاده خواهند نمود.
رئیس کمیسیون اداری و مالی شورای اسلامی شهر اظهار داشت: آقای شهردار در جلسات به معاونین و مدیران تأکید نموده‌اند که حرمت اعضای شورای شهر را پرسنل شهرداری حفظ کنند که از این بابت سپاسگزارم ولی جناب آقای نجفی حفظ حرمت اعضای شورای شهر زمانی است که مصوبات شورا اجرایی و عملیاتی گردد. حفظ حرمت در ظاهر و کلام مشکلی را برطرف نمی‌نماید، نمونه‌های بسیار زیادی از مصوبات هست که طی مکاتبات مختلف به شهرداری ارسال‌شده است و من صرفاً چند نمونه را خدمت شما عرض می‌کنم.
وی افزود: بعضی از این مصوبات بیش از دو بار در شورا مطرح و مصوبه داشته است. ضمناً این مصوبات بار مالی هم برای شهرداری نداشته است و اگر هم داشته است در بودجه منابع مالی آن تأمین اعتبارشده است.
صادقی گفت: ازجمله این مصوبات عبارتند از ساماندهی پایانه بابک کریمی، تملک اراضی موردنیاز جهت توسعه پارک شهید طاهری،  اجاره و احداث خانه‌های فرهنگ، توجه و رفع مشکلات مناطق گردشگری و تکمیل مبلمان شهری، توجه ‌ویژه به ورودی‌های شهر از 4 نقطه ورودی اصلی، پیگیری جهت تعیین تکلیف توافقنامه باغ امین اسلامی،  واگذاری مرکز تولیدات گل و گیاه و مرکز معاینه فنی به بخش خصوصی، پیگیری جهت تعیین تکلیف 45 متری جنوب، اجرای جداره سازی خیابان امام خمینی، پاسخ به استعلام سینما شهر فیروزه، تعیین تکلیف قرارداد شهربازی، تهیه طرح جهت پارک شهید قاجاریان، ارائه طرح‌های مطالعاتی جهت ایجاد پل های هوایی در نقاط حادثه‌خیز با اولویت پل هوایی میدان بسیج، تهیه مشخصات و مطالعات منازل تاریخی و فرهنگی، طرح ارسالی اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص ایجاد پیاده راه در مسیر گردشگری خیام و عطار، ارائه لایحه رفاهی کارکنان و پرسنل جهت ساماندهی ارائه تسهیلات به پرسنل، جداره سازی خیابان امام خمینی و ارسال مطالعات انجام‌شده، بازپیرایی اولویت‌دار باغ امین اسلامی و باغ ملی، ارسال لیست پیمانکارانی که از شهرداری بستانکار هستند با کسورات مرتبط، ساماندهی میدان احشام و پیگیری اخذ مجوزات لازم از جهاد کشاورزی، ارائه لایحه نحوه تملک املاک در اثر اجرای طرح‌های تفصیلی و پرداخت غرامت به مالکین و تهیه طرح مصوب بلوار کمربندی هفتادوشش متری.
وی اضافه کرد: جناب آقای شهردار نه‌تنها این موارد را پاسخ نداده‌اند بلکه علیرغم فرایند قیدشده جهت تأیید مصوبات، بعضی از این مصوبات را به کمیته حل اختلاف استانداری هم ارجاع داده‌اند که البته این موضوع حق قانونی ایشان بوده است ولی با تعاملات شورای پنجم با شهرداری در تناقض هست و در مقابل این موضوع که شهرداری توجهی به مصوبات شورا نمی‌نماید، شورا سعی نموده است به مکاتبات شهرداری در کمترین زمان ممکن پاسخ دهد.
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اظهار داشت: سال گذشته هم من به عدم اجرای برنامه اعتراض داشم، جناب آقای نجفی فرمودند که ما در حال بسترسازی هستیم به‌هرحال 30 درصد از فرصت‌ها گذشت و هنوز این بستر فراهم نشده است و امسال که پیش‌نویس بودجه سال 98 را شهرداری به‌صورت غیررسمی ارائه نموده است بازهم مثل سنوات گذشته است و اثری از یک برنامه هدف‌دار نیست و من در همین‌جا از اعضای محترم شورا تقاضا دارم نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری داشته باشند، ما دچار روزمرگی شده‌ایم و قطعاً با این شیوه به هدف موردنظر نخواهیم رسید.
وی تصریح کرد: توجه به کیفیت اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی موضوع دیگری هست که مغفول مانده و پروژه‌های عمرانی بنابر هر دلیلی از کیفیت لازم برخوردار نیستند و به مکاتباتی که در این موارد انجام‌شده از طرف شهرداری نه پاسخ مثبت داده شده است و نه پاسخ منفی.
صادقی اضافه کرد: در سال جاری طرحی در قالب اورژانس خدمات شهری اجرایی و عملیاتی شد که نفس عمل قابل‌تقدیر و قدردانی هست، ولی کیفیت اجرای آن، مقطعی بودن آن و عدم ارائه گزارش مالی آن در هاله‌ای از ابهام ماند و علیرغم دو بار مصوبه شورای شهر متأسفانه از طرف شهرداری پاسخی به شورا ارسال نشد و شورا همچنان منتظر پاسخ به این ابهامات است.
وی خاطرنشان کرد: توجه به ساختار اداری و پرسنلی شهرداری و اصلاح آن و مدیرپروری یکی دیگر از برنامه‌های آقای شهردار بوده که در این حوزه هم برنامه مدون، مشخص و باهدفی دنبال نمی‌شود و جابجایی مدیران و پرسنل در تعیین واحدها هدفمند نیست.
امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0