چهارشنبه, 3 بهمن 1397
رو عنوان : رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خبر داد:
عنوان : راه اندازی جمعه بازار كتاب در نیشابور
زير عنوان : رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر گفت: با عنایت به تقاضای مردم برای عرضه مستمر کتاب در مکان های عمومی و گسترش فرهنگ مطالعه، جمعه بازار کتاب از ماه آتی فعالیت خود را در نیشابور آغاز خواهد کرد.
تاريخ :
 ۷۷۶/۰۳/۲۳ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خبر داد:
راه اندازی جمعه بازار کتاب در نیشابور
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر گفت: با عنایت به تقاضای مردم برای عرضه مستمر کتاب در مکان های عمومی و گسترش فرهنگ مطالعه، جمعه بازار کتاب از ماه آتی فعالیت خود را در نیشابور آغاز خواهد کرد.
مجتبی باری ضمن اعلام مطلب فوق گفت: این اقدام به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور و همکاری انجمن های کتاب سطح شهر در بازار سرپوش نیشابور انجام خواهد شد و تلاش می گردد تا با عرضه کتاب های متنوع تا حدود زیادی به تقاضای شهروندان و کتاب دوستان پاسخ داده شود.
وی همچنین با اشاره به تصویب لایحه خرید کتاب از نویسندگان و مولفان نیشابوری در اسفند ماه سال گذشته در شورای اسلامی شهر اظهار داشت: بر اساس این لایحه به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اجازه داده شد تا حداکثر 30 جلد از هر عنوان کتاب، تا سقف ریالی حداکثر پنج میلیون ریال خریداری شود.
وی افزود: همچنین سازمان فرهنگی ورزشی می تواند تا سقف 10 میلیون ریال نسبت به خریداری کتاب هایی که در حوزه نیشابور تالیف گردیده اقدام کند و حداکثر از 5 نویسنده در سال تقدیر نماید.
باری یادآور شد: به منظور اصلاح ساز و کار خرید کتاب از نویسندگان، کمیته ای تخصصی با حضور کارشناسان کتاب در حوزه های مختلف تشکیل خواهد شد تا نسبت به ارزیابی کیفی و اعلام نظر در مورد هر عنوان کتاب اقدام شود.


بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 
شورای اسلامی شهر نیشابور

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0