جمعه, 25 آبان 1397
رو عنوان : شورای اسلامی شهر با اشاره به سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور خواستار شد:
عنوان : ثبت دهم تیر در تقویم رسمی كشور با عنوان «روز ملی نیشابور»
زير عنوان : رئیس شورای اسلامی شهر با ارسال نامه ای به نمایندگان مردم نیشابور و فیروزه در مجلس، رئیس و اعضای شورای فرهنگ عمومی نیشابور و رئیس اداره تبلیغات اسلامی خواستار پیگیری های لازم برای ثبت دهم تیر در تقویم رسمی کشور با عنوان «روز ملی نیشابور» شد.
تاريخ :
 ۷۷۶/۰۲/۰۴ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

شورای اسلامی شهر با اشاره به سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور خواستار شد:
ثبت دهم تیر در تقویم رسمی کشور با عنوان «روز ملی نیشابور»
رئیس شورای اسلامی شهر با ارسال نامه ای به نمایندگان مردم نیشابور و فیروزه در مجلس، رئیس و اعضای شورای فرهنگ عمومی نیشابور و رئیس اداره تبلیغات اسلامی خواستار پیگیری های لازم برای ثبت دهم تیر در تقویم رسمی کشور با عنوان «روز ملی نیشابور» شد.
در این نامه که به امضای سید هادی درودی رئیس شورای اسلامی شهر نیشابور رسیده است و پس از قرائت در جلسه علنی پارلمان شهری مورد تأکید اعضای شورا نیز قرار گرفت، آمده است:
همانگونه که مستحضر هستید بر اساس پژوهش های تاریخی، دهم تیرماه حدود سال 200 هجری قمری و 195 هجری شمسی سالروز ورود امام رضا (ع) در نیشابور تشخیص داده شده است و هرساله به واسطه این اتفاق مبارک که مقارن با نقل حدیث قدسی سلسله الذهب توسط آن امام معصوم بوده است، آئین گرامیداشتی با حضور ده ها هزار نفر از مردم نیشابور، مدیران، نخبگان و فرهیختگان کشور در نقاط مختلف این شهرستان برگزار می شود. از سال ها پیش در پی مطالبه عمومی مردم نیشابور موضوع ثبت سالروز ورود امام رضا (ع) به این شهر در تقویم رسمی کشور مطرح شد که خوشبختانه اکنون این موضوع در شورای فرهنگی عمومی کشور در حال بررسی نهایی می باشد. مردم نیشابور، اعضای شورای اسلامی شهر، نخبگان و سایر مسئولان و متولیان حوزه فرهنگ انتظار دارند تا با عنایت به پیشینه غنی فرهنگی - مذهبی نیشابور، نقش و جایگاه آن در تاریخ تشیّع و از طرفی با توجه به اینکه امام هشتم(ع) از میان شهرهای مختلف، تنها نیشابور را شایسته نقل این حدیث قدسی دانستند، دهم تیر با نام «روز ملی نیشابور» و نه «روز ملی خراسان» در تقویم رسمی کشور ثبت شود.
معتقدم نامگذاری دهم تیرماه با نام «روز ملی نیشابور» در تقویم رسمی کشور، پاسخ درخور توجه و شایسته ای خواهد بود از سوی دوست داران و دلدادگان امام رضا(ع) به تصمیم تاریخی ایشان برای توقف در شهر نیشابور و بیان حدیث قدسی سلسله الذهب که ان شاالله به همین واسطه با رضایت حضرت باریتعالی نیز همراه خواهد بود.


بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 
شورای اسلامی شهر نیشابور

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0