پنج‌شنبه, 26 مهر 1397
رو عنوان : انتقاد عضو شورای اسلامی شهر نیشابور از جلسه های «سخنرانی محور» و نمایشی در حوزه فرهنگ
عنوان : آنچه باید همزمان با مناسبت های فرهنگی و تاریخی مدنظر باشد، بهره گیری از ظرفیت این ایام به نفع توسعه شهرمان است.
زير عنوان : عضو شورای اسلامی شهر نیشابور ضمن بیان مطلب فوق در نطق پیش از دستور در صحن علنی پارلمان شهری گفت: در غیر این صورت این نشستن ها و گفتن ها و برخاستن ها اگر خروجی قابل ملاحظه و مشخصی نداشته باشد و با تصمیم گیری های شتاب زده همراه گردد، نتیجه اش همان می شود که در سال های قبل شد.
تاريخ :
 ۷۷۶/۰۱/۲۳ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

انتقاد عضو شورای اسلامی شهر نیشابور از جلسه های «سخنرانی محور» و نمایشی در حوزه فرهنگ

آنچه باید همزمان با مناسبت های فرهنگی و تاریخی مدنظر باشد، بهره گیری از ظرفیت این ایام به نفع توسعه شهرمان است.

عضو شورای اسلامی شهر نیشابور ضمن بیان مطلب فوق در نطق پیش از دستور در صحن علنی پارلمان شهری گفت: در غیر این صورت این نشستن ها و گفتن ها و برخاستن ها اگر خروجی قابل ملاحظه و مشخصی نداشته باشد و با تصمیم گیری های شتاب زده  همراه گردد، نتیجه اش همان می شود که در سال های قبل شد.

هادی ترقی افزود: مگر نیشابور در این سال ها کم وزیر و وکیل به چشم خود دیده است،که از این وزارتخانه و آن وزارتخانه، از این کمیسیون و آن کمیسیون به این شهر آمده اند و رفته اند، اما آیا تاکنون از خود پرسیده ایم میزان اثربخشی حضور آنها چقدر بوده است؟ و تا چه میزان به وعده هایشان عمل کرده اند؟
وی اضافه کرد:  آیا مطالباتی که ما داشتیم و برخی از آنها چشم بسته وعده پیگیری اش را دادند، اساساً در حوزه اختیار آنها بوده است؟ و آیا متولیان اداره شهر تاکنون به یک هم افزایی منطقی برای طرح درخواست ها و پیگیری آنها رسیده اند؟

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اظهار داشت: به طور مثال وقتی شاهد آن هستیم نشستی با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، مدیرکل ارشاد و مدیران فرهنگی استان به مناسبت سالروز ورود امام رضا(ع) در ساختمان فرمانداری برگزار می شود، رئیس شورای اسلامی شهر که نظر و آرای هزاران نفر از مردم نیشابور را نمایندگی می کند، به این مراسم دعوت نمی گردد و متولیان مراسم که مدیران همین شهر هستند تنها به صورت تلفنی و سلیقه ای یکی از اعضای شورا را برای حضور در مراسم دعوت می کنند و آیا با وجود این شرایط، می توان انتظار قابل ملاحظه ای از خروجی این گونه جلسه ها داشت؟

وی یاد آور شد: آیا نمی شد به جای برگزاری این گونه جلسه های «سخنرانی محور» که بیشتر جنبه نمایشی داشته و از عباراتی چون "چنین هستیم" و "چنین باید باشیم" و "چنین می کنیم."پر شده است. با حضور مدعوین این مراسم که اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس بودند، طی نشستی کارشناسی در پی تدوین چشم اندازی واقع بینانه و دستیابی به راهکارهایی اجرایی برای اعتلای فرهنگی نیشابور باشیم؟

ترقی در ادامه با اشاره به نقش نظارتی شورای اسلامی شهر، حضور مستمر شهردار در جلسات هم اندیشی، کمیسیون ها و صحن علنی شورا را نشانه تعامل دوسویه شورا و شهرداری و هدف از آن را هم فکری بیشتر برای اداره امور شهر عنوان کرد.

رئیس کمیسیون عمرانی پارلمان شهری نیشابور همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از رویه مدیران استانی در مورد عزل و نصب های رؤسای ادارات در نیشابور تصریح کرد: اینکه بدون داشتن نظام نامه ای برای ارزشیابی عملکرد مدیران و بدون در نظر گرفتن مصالح شهر و مشورت و هماهنگی با مدیران ارشد شهرستان به طور مرتب شاهد تغییر غیر منتظره مدیران و رؤسای ادارت شهرستان هستیم به هیچ عنوان شایسته جایگاه نیشابور نیست که امیدوارم رویه فوق پس از این به طور جدی تغییر کند.


بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 
شورای اسلامی شهر نیشابور

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0